Sme fascinovaný ohňom

Oheň je pohodlný zdroj tepla a centrom v našom každodennom živote. Zmyslový zážitok a rozumný systém vykurovania v jednom - to Vám poskytne len HAPERO!

Každý kotol HAPERO je živým dielom s príťažlivým dizajnom a rovnako ekonomicky ako aj ekologicky šetrný k životnému prostrediu. HAPERO kombinuje kotol s komfortom päťhviezdičkového hotela a to všetko za prijateľnú cenu.

vysoká učinnosť peletového kotla, šetrný pre životne prostredie

Svetová klíma sa začína otepľovať

HAPERO kotle nielenže vytvárajú príjemné, teplé a útulné prostredie, ale ich teplo je vďaka účinným a nízkouhlíkovým technológiám emisií spaľovania šetrné k životnému prostrediu.

Drevo je obnoviteľný zdroj energie a jeho využitie prispieva k ochrane klímy. Pri spaľovaní dreva sa uvoľňuje len toľko CO2 ako strom absorboval počas svojho rastu. Každým rokom narastie viac dreva, než sa spotrebuje. Vzhľadom k tomu sa vytvára komplexné miestne využitie pracovných miest v regióne. Vďaka tomuto cyklu môže v našej krajine vzniknúť kultivovaný les.

Naša história

Naše začiatky sa začali niekedy v roku 2005, kedy sme zahájili výrobu peletových kotlov v Považskej Bystrici v dcérskej nemeckej firme Spanner. Materská firma vyrábala a dodnes vyrába kotly pre niekoľko firiem a na rôzne spaľovacie materiály.

V Spanner SK k.s. sme vyrábali zo začiatku komponenty pre firmu BIOTECH a neskôr pre firmu HAPERO. Postupným vývojom sme na Slovensku otvorili predaj kotlov BIOTECH a pre tieto účely sme zriadili firmu Torus Therm sro. Ako čas plynul, došlo k rozšíreniu rakúskej firmy HAPERO Energietechnik GmBH a vznikla firma HAPERO Energietechnik sro na Morave.

vysoká účinnosť, návratnosť , úspory

Strategické miesto na hranici medzi Slovenskom a Českom je dôležitým bodom práve preto, aby sme vedeli čo najefektívnejšie rozšíriť značku HAPERO a BIOTECH v celom bývalom Československu a najmä zabezpečiť kvalitný a rýchly servis.